Przedszkole Safari Kraków Kurdwanów

Zarówno przedszkola prywatne jak i publiczne muszą realizować podstawę programową dla przedszkola. My wychodzimy krok dalej oferując inne ukierunkowane zajęcia mające na celu rozwijanie dziecka w prawie każdym kierunku. Edukacja przedszkolna w naszym przedszkolu ma pomóc w rozwoju dziecka w tym ważnym okresie.
  • Własny Plac zabaw

    Wyczekiwany plac zabaw Przedszkola SAFARI gotowy!!!

    image3
  • Bezpieczeństwo przede wszystkim

    W naszym przedszkolu Twoje dziecko uczy i bawi się w bezpicznym otoczeniu. Wszystkie zabawki są nowe i posiadają stosowne atesty. Codzienne sprzątanie zapewnia odpowiednią higienę.

    sample_img
REKRUTACJA
2022/2023
» Zapraszamy «

Edukacja

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną przedszkola.

• Działalność edukacyjną opieramy na Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego.
• Programem na bazie którego pracujemy jest publikacją wydawnictwa Nowa Era, pod tytułem „Entliczek pentliczek”
• Zajęcia z języka angielskiego prowadzimy w oparciu o Program nauczania języka angielskiego. Kurs dla przedszkoli, autorzy: Joanna Zarańska, Magdalena Appel, został on zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W czasie spaceru realizowane są również zajęcia z języka angielskiego co pozwala w łatwy i prosty sposób nauczyć dzieci nowych słów z angielskiego. Realizujemy również naukę drugiego języka obcego.

Proces edukacji przedszkolnej jest dodatkowo wzbogacony różnymi innowacyjnymi metodami:

1.Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Metoda ta ma na celu stworzyć dziecku okazję do poznania własnego ciała, usprawniania motoryki, poczucia siły i sprawności, współdziałania z drugą osobą.
2.Pedagogika zabawy- Klanza. Celem jest wzbogacenie form pracy w grupie, umożliwienie aktywności i zaangażowania we wspólne tworzenie.
3.Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz. Założeniem tej metody jest wszechstronny rozwój psychoruchowy dziecka. Dziecko łącząc różne rodzaje aktywności śpiewa, słucha, rysuje, dotyka, pisze, wykonuje ćwiczenia relaksacyjne i ruchowe.
4.Dziecięca matematyka wg prof. Edyty Gruszczyk-Kolszczyńskiej. Zaletą tej propozycji jest uwzględnienie emocji dzieci, poprzez te zajęcia doskonalą umiejętności matematyczne i uczy się pokonywać trudności.
5.Naszą ofertę edukacyjną wzbogacamy również zajęciami z dogoterapii, bajkoterapii i ceramiki.

Facebook